Česká republika

Philips vybral třetího finalistu vesmírného G-campu!

duben 29, 2015

Už třetí neděli společnost Philips vybírala finalisty exklusivní soutěže o let do vesmíru se speciálem společnosti XCORE Space Expeditions. G-camp, kterého se zúčastnilo několik adeptů, kteří se v průběhu roku přihlásili prostřednictvím webového formuláře, měl identický průběh jako předchozí dva. Zahrnoval pod dohledem zkušených instruktorů pilotování bojové stíhačky F16, na čas projet simulující dráhu vozítkem z Marsu, vyřešit zapeklitý elektrický obvod a také podstoupit znalostní IQ test a v neposlední řadě také obtížný test z angličtiny. Dále se testovala také fyzická zdatnost soutěžících na Aerotrimu a v překážkovém běhu.

 

Během odpoledních hodin pak tým instruktorů spolu se zástupci společnosti Philips oznámili v pořadí třetího a posledního finalistu, který se možná podívá do kosmu. Stal se jím jednačtyřicetiletý Robin Polden, jehož záliby jsou plavání, motorizmus a lyžování. Sám se pak živý jako OSVČ.

 

Letenka do vesmíru pro vítěze

Tři nejlepší semifinalisté postoupí i se svými bodovými zisky z G-campů do květnového finále, poslední překážky ke splnění vesmírného snu. Z něho vzejde vítěz, vybraný odbornou porotou, který jako druhý Čech v historii poletí v průběhu roku 2016 do vesmíru. Ostatní finalisté se stanou náhradníky vesmírného letu.

 

Jedinečný zážitek na celý život

Hlavní cena soutěže o let do vesmíru je sérií zážitků, které si výherce bude pamatovat po celý život. Letiště pro lety do vesmíru je umístěno na karibském ostrově Curacao. Tento ostrov je ideální díky stabilnímu dobrému počasí a také kvůli vizuálním zážitkům, které nabízí pohled na magicky modré moře a bílé písčité pláže. Tuto podívanou si posádka užije až při cestě zpátky. Vzlétání bude náročnější, protože se při něm obrovskou rychlostí vystoupá kolmo vzhůru a během minuty letoun překročí rychlost zvuku! Vše kolem už lze vnímat jen jako rozmazanou barevnou čáru. „Vrcholu dráhy ve výšce 100 km by měl letoun dosáhnout během 4 minut! Posádka tedy zažije doslova autentický zážitek kosmického raketového startu,“ říká odborný garant Philips Space Challenge Pavel Toufar.

 

Let vesmírným speciálem společnosti XCORE Space Expeditions se uskuteční v průběhu roku 2016. Zapojit se do soutěže Philips Space Challenge bylo možné od listopadu 2014 do poloviny ledna 2015 na stránkách www.philips.cz/letdovesmiru.

 

 

Další informace poskytne:

Miroslava Jozová

Ogilvy Public Relations

Tel.: +420 603 280 825                                  

E-mail: miroslava.jozova@ogilvy.com

 

.

O společnosti Royal Philips:

Royal Philips (burzovní kódy NYSE: PHG a AEX: PHIA) je diverzifikovaná společnost, jejímž cílem je zlepšovat životy lidí prostřednictvím smysluplných inovací v oblastech zdravotní péče, spotřebitelského životního stylu a osvětlení. Společnost Philips sídlí v Nizozemsku, přičemž v roce 2013 vykázala obrat ve výši 23,3 mld. eur. Zaměstnává zhruba 113 000 osob a provozuje odbyt a služby ve více než 100 zemích. Společnost je jedničkou v oblasti péče o osoby se srdečními chorobami, akutní péče a domácí zdravotní péče, energeticky úsporných osvětlovacích řešení a nových osvětlovacích aplikací a rovněž v oblasti pánského holení a stříhání a zubní péče. Novinky o společnosti Philips naleznete na adrese http://www.newscenter.philips.com/cz_cs.

.