Česká republika

Máme druhého finalistu, který možná poletí do vesmíru!

duben 21, 2015

Ve slunečnou neděli 19. dubna se uskutečnilo druhé kolo semifinálového výběru v pořadí druhého Čecha, který se v polovině příštího roku podívá se společností Philips do kosmu. Z deseti kandidátů se na semifinálový G-camp dostavilo devět, z nichž se všichni plnění obtížných úkolů zhostili s vervou.

 

Kandidáti si museli projít pod dohledem zkušených instruktorů stejných disciplín jako účastníci prvního kola: pilotování bojové stíhačky F16, na čas projet simulující dráhu vozítkem z Marsu, vyřešit zapeklitý elektrický obvod a také podstoupit znalostní IQ test a v neposlední řadě také obtížný test z angličtiny. Dále se testovala také fyzická zdatnost soutěžících na Aerotrimu a v překážkovém běhu.

 

Soutěžící, ve srovnání s předchozím G-campem, posunuli hranice rekordů ve sportovních disciplínách a do každé z nich vložili svojí veškerou energii. Tak se távalo, že rekordy z předchozího klání byly několikrát pokořeny. „Pozitivní zpětná vazba nebyla jen z naší strany jakožto organizátorů, ale také samotných soutěžících, kteří celou akci velmi chválili, což bylo také poznat na samotných výsledcích,“ sdělil k semifinálovému klání Stanislav Krupa, produktový manažer Philips.

 

Druhým finalistou o letenku do vesmíru se tak stal s těsným náskokem 35letý Luděk Dytrt, jehož současné povolání je obchodní zástupce a mezi koníčky patří florbal, tenis, volejbal a fitness.

 

Jak se dostat do vesmíru?

Tři nejlepší semifinalisté postoupí i se svými bodovými zisky z G-campů do květnového finále, poslední překážky ke splnění vesmírného snu. Z něho vzejde vítěz, vybraný odbornou porotou, který jako druhý Čech v historii poletí v průběhu roku 2016 do vesmíru. Ostatní finalisté se stanou náhradníky vesmírného letu.

 

Let vesmírným speciálem společnosti XCORE Space Expeditions se uskuteční v průběhu roku 2016. Zapojit se do soutěže Philips Space Challenge bylo možné od listopadu 2014 do poloviny ledna 2015 na stránkách www.philips.cz/letdovesmiru.

 

Video z vesmírného letu

 

Další informace poskytne:

Miroslava Jozová

Ogilvy Public Relations

Tel.: +420 603 280 825                                  

E-mail: miroslava.jozova@ogilvy.com

.

O společnosti Royal Philips:

Royal Philips (burzovní kódy NYSE: PHG a AEX: PHIA) je diverzifikovaná společnost, jejímž cílem je zlepšovat životy lidí prostřednictvím smysluplných inovací v oblastech zdravotní péče, spotřebitelského životního stylu a osvětlení. Společnost Philips sídlí v Nizozemsku, přičemž v roce 2013 vykázala obrat ve výši 23,3 mld. eur. Zaměstnává zhruba 113 000 osob a provozuje odbyt a služby ve více než 100 zemích. Společnost je jedničkou v oblasti péče o osoby se srdečními chorobami, akutní péče a domácí zdravotní péče, energeticky úsporných osvětlovacích řešení a nových osvětlovacích aplikací a rovněž v oblasti pánského holení a stříhání a zubní péče.

Novinky o společnosti Philips naleznete na adrese http://www.newscenter.philips.com/cz_cs.

.