Česká republika

10 rad pro holení elektrickým holicím strojkem: Tomáš Kožíšek, holič a kadeřník, doporučuje

prosinec 4, 2014

Nasucho vs. namokro

Elektrické holicí strojky zvládnou obojí. Pro tvrdé vousy je určitě vhodnější holení namokro, protože je horká voda dokáže změkčit. Suché holení je zase mnohem rychlejší.

 

Změkčujte

Holení s elektrickým strojkem bude ještě důkladnější, když se vám podaří vousy změkčit. Pomoci k tomu může horká voda, případně pára.

 

Točte všemi směry 

Při holení elektrickým holicím strojkem je důležité točit rukou a strojkem všemi směry, protože růst vousů je “všemisměrný” a točí se. Odborně se tomu říká růstový vír a proto je potřeba vousy oholit všemi směry.

 

Netlačte

Tím, že svůj holicí strojek zaboříte do pokožky, nedocílíte hladšího oholení, ale zcela jistě si podráždíte kůži.

 

Popořádku

Nejprve si oholte tváře, pak krk a až nakonec bradu a knír.

 

Hlídejte si hranice

Dejte si pozor na kontury, místa, kde vousy přecházejí ve vlasy (před ušima a na krku), protože

když zajedete moc vysoko, odholíte si i zástřih a to nevypadá dobře. Stačí jen se podívat do zrcadla, když se blížíte na tváři moc vysoko.

 

Napínejte

V místech, kde máte pokožku volnější, ji druhou rukou napněte. Strojek bude lépe brát a to i delší vousy.

 

Dělejte grimasy

Vždy zkontrolujte oholení kolem nosu a koutků úst, tam jsou místa, která se obtížně holí. Stačí jen pomoci si mimikou. Nebojte se na sebe dělat grimasy, vzpomeňte si na ženu, jaké obličeje na sebe dělá, když se líčí.

 

Ošetřujte kolínskou a krémem

Po holení ostrými břity je potřeba pokožku ošetřit. Není nad klasickou kolínskou s 80% obsahem alkoholu. Pro navrácení přirozeného filmu pokožky doporučujeme použít krém po holení. 

 

Oplachujte hlavici

Během holení hlavici pravidelně oplachujte. Není nic horšího, než nechat zaschnout mýdlo a vousy v hlavici.

 

 

O společnosti Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společnost zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí včasných inovací v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 115 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. S obratem 23,3 miliard EUR v roce 2013 je Philips vedoucí firmou v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporného osvětlení, domácích spotřebičů a výrobků souvisejících s péčí o tělo a ústní hygienou. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

.