Česká republika

Philips EmboGuide rozšiřuje možnosti intervenční onkologie

červen 3, 2014

• Nový 3D zobrazovací nástroj pomáhá při embolizaci nádorů v kombinaci s intervenčními rentgenovými zařízeními Philips.
• EmboGuide detekuje více než dvojnásobek tepen živících nádory ve srovnání se standardními metodami, zatímco detekce lézí je nyní srovnatelná s kontrastní magnetickou rezonancí.
 
Best, Nizozemí - Společnost Royal Philips představila EmboGuide, inovaci v oblasti intervenční onkologie určenou k léčbě těžko přístupných nádorů nebo nádorů u pacientů, u kterých není možná operace.

 

EmboGuide je 3D zobrazovací zařízení fungující v reálném čase, které umožňuje minimálně invazivní postupy. Využívá se v kombinaci s intervenčními rentgenovými systémy Philips pro provádění embolizace nádorů. Během tohoto zákroku dochází k zablokování tepen živících nádor s cílem zbavit ho živin a kyslíku. Zákrok vyžaduje použití katétru, který je k nádoru vedený pomocí vizuálního navádění v reálném čase.

 

EmboGuide zefektivňuje intervenční onkologické zákroky s cílem zlepšit výsledky u pacienta. Radiologům pomáhá lépe zobrazit a popsat nádorové léze, respektive naplánovat a provést zákroky.

 

„Intervenční onkologie je rychle se rozvíjející obor, který nabízí odborníkům efektivní možnost léčby pacientů, u kterých není vhodné chirurgické odstranění nádoru," řekl Gene Saragnese, generální ředitel Imaging Systems společnosti Philips Healthcare.

 

Příkladem postupu embolizace nádoru je transarteriální chemoembolizace (TACE), která se používá při paliativní léčbě nádorů jater. Zahrnuje místní chemoterapii aplikovanou současně se zákrokem, která zablokuje tepny pro živení nádoru jater.

 

„Můžeme léčit jen to, co vidíme, a proto je embolizace všech cév, které živí jaterní nádor, klíčem k úspěchu zákroku typu TACE," řekl Shiro Miyayama z nemocnice Fukuiken Saisekai v Japonsku. „Živý 3D obraz z EmboGuide pomáhá zlepšit úspěšnost operace, protože automaticky identifikuje malé cévy, které je obtížné odhalit běžnými 2D angiografickými zobrazovacími metodami."

 

Vidět - EmboGuide využívá extrémně nízkou dávku záření intervenčního rentgenového systému Philips AlluraClarity a rychlé, vysoce kvalitní zpracování obrazu XperCT Dual. Technologie XperCT Dual poskytuje vysoce kvalitní 3D obraz lézí s vyšší přesností detekce než běžné 2D angiografické zobrazení. Výstupy jsou srovnatelné s magnetickou rezonancí, která je považována za „zlatý standard" oboru.
 
Nalézt - EmboGuide pomáhá nalézt nádorové léze a automaticky identifikuje cévy, které je živí. Detekuje více než dvojnásobek tepen ve srovnání s konvenčními zobrazovacími metodami (digitální subtrakční angiografie - DSA). To umožňuje intervenčním radiologům nalézt nejlepší místa katétru pro embolizaci a naplánovat trasu k nim.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Zoltán Straňovský 
Associate director
FleishmanHillard
Tel.: 234 669 509 
e-mail: stranovsky@fleishman.com

.

O společnosti Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společnost zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí smysluplných inovací v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlení. S centrálou v Holandsku zaměstnává Philips přibližně 115 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. S obratem 23,3 miliard EUR v roce 2013 je Philips vedoucí firmou v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, nových řešení v oblasti energeticky úsporného osvětlení a výrobků souvisejících s péčí o tělo a ústní hygienou. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

.