Česká republika

Pražská klinika Jana Leštáka zavádí CT přístroj Philips Ingenuity Core s IMR

únor 19, 2014

• Technologie Philips IMR snižuje běžné dávky záření až o 60-80 % při současném snížení nežádoucího šumu snímků
• Špičkové rozlišení s nízkým kontrastem této technologie nabízí kvalitní snímky


Praha – Až donedávna bylo lékařské vyšetření pomocí výpočetní tomografie (CT) spojeno s častými kompromisy, kdy se muselo volit mezi vysokou kvalitou obrazu spojenou s vyšší dávkou radiace nebo nízkou dávkou záření, vedoucí ke snížení kvality obrazu. Klinika Jana Leštáka v Praze díky instalaci nejmodernějšího CT zařízení Philips Ingenuity Core již takové kompromisy dělat nemusí. Klienti kliniky budou moci absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou již od letošního února. Klinika využije přístroj k intervenčním a léčebným výkonům pod CT kontrolou.

 

Výpočetní tomografie je vyšetřovací metoda, která využívá rentgenových paprsků a umožňuje podrobné zobrazení jednotlivých částí těla v tenkých vrstvách. Využívá se při diagnostice široké škály chorob i pro vedení speciálních léčebných výkonů.

 

Až 80% snížení běžné dávky na CT se současným snížením šumu

Philips Ingenuity Core dodaný na kliniku Jana Leštáka využívá pokročilé 64řezové skenování. Skenování probíhá s využitím co nejmenší  dávky záření, které ale i přesto poskytuje skeny v maximální kvalitě. Je tomu díky iterativní rekonstrukční technologii Philips IMR, která pomáhá snižovat dávku obdrženou pacientem při vyšetření pomocí CT za současného zlepšení kvality obrazu. Výsledkem je vynikající rozlišení při nízkém kontrastu, snímky pořízené s 60-80 % nižší dávkou záření prakticky bez šumu při současné vyšší kvalitě obrazu.

 

 

Díky součinnosti těchto výhod může zdravotnický personál vidět drobné detaily, které mohly zůstat v minulosti nezpozorované. Zachycením těchto detailů lze zlepšit, zefektivnit a také zlevnit poskytnutou péči, jelikož lékaři pracují s mnohem větší přesností.

 

Philips Ingenuity Core je kromě špičkového zobracování vybaven i funkcí snížení kovových artefaktů u ortopedických implantátů (O-MAR). Tato technologie významně snižuje negativní vlivy kovových ortopedických implantátů na CT zobrazení. Implantáty obvykle mohou za ztrátu anatomické informace ze zobrazené oblasti. Funkce O-MAR má pozitivní dopad na kvalitu obrazu, pomáhá tím lékařům při analýze obrazů z CT a umožní stanovení diagnózy i u pacientů s velkými ortopedickými implantáty.

 


1 V závislosti od prováděného výkonu

Pro více informací kontaktujte:

Zoltán Straňovský 
Associate director
Fleishman-Hillard
Tel.: 234 669 509
e-mail: stranovsky@fleishman.com

 

.

O společnosti Royal Philips

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společnost zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí včasných inovací v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 114 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. S obratem 24,8 miliard EUR v roce 2012 je Philips vedoucí firmou v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporného osvětlení, domácích spotřebičů a výrobků souvisejících s péčí o tělo a ústní hygienou. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

.