Česká republika

Philips vyvinul nejúspornější LED zdroj

duben 12, 2013

• Prototyp dodává teplou bílou barvu při světelném toku 200 lumenů na Watt
• Snižuje spotřebu energie ve srovnání se současnými LED zdroji o polovinu
 
Eindhoven – Společnost Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHIA) oznamuje průlomovou inovaci v LED technologiích uvedením energeticky nejúčinnějšího LED zdroje na světě, který je vhodný pro široké využití. Výzkumníci společnosti Philips vyvinuli prototyp TLED zdroje, který dodává teplou bílou barvu při světelném toku 200 lumenů/W (ve srovnání s 100lm/W u zářivek nebo 15lm/W u klasických žárovek). Prototyp TLED je dvakrát účinnější než předchozí technologie, čímž snižuje spotřebu energie na polovinu.
 
Osvětlení tvoří až 19 % celkové světové spotřeby elektřiny, proto tato inovace může přinést významnou úsporu energie a nákladů celosvětově. Očekává se, že nový TLED světelný zdroj by měl být uveden na trh v roce 2015 pro komerční využití s následnou aplikací v domácnostech.
 
S novým prototypem TLED zdroje byli inženýři společnosti Philips prvně schopni dosáhnout světelného toku 200lm/W při dodání vysoce kvalitního přirozeného světla se všemi parametry potřebnými pro kancelářské osvětlení. „Je to významný průlom v LED technologiích, který bude posouvat vpřed celý průmysl,“ říká René van Schooten, výkonný ředitel Philips Lighting. „Po úspěšném uvedení vysoce kvalitní LED technologie (nahrazující klasické žárovky) a Philips Hue (propojené osvětlení pro domácnosti) nyní představujeme další inovaci v podobě zdvojnásobení energetické účinnosti. Jsme nadšeni tím, jakou obrovskou úsporu energie a nákladů může přinést spotřebitelům celosvětově.“
 

Významná úspora energie a nákladů
TLED světelné zdroje mají ambici stát se náhradou fluorescentních zářivek použitých v kancelářích, které v současnosti tvoří téměř polovinu osvětlení na světě. Přechod na dvakrát účinnější 200lm/W TLED zdroje přinese pozoruhodnou úsporu nákladů a energie.

Jen ve Spojených státech spotřebují klasické zářivky přibližně 200 terawattů energie ročně. Pokud by se tyto zdroje nahradily novou TLED technologií, ušetřilo by se 100 terawattů energie (výkon přibližně 50 středně velkých elektráren), což odpovídá 12 miliardám USD a přibližně 60 milion tun CO2 vypuštěných do atmosféry.

 

Pro více informací kontaktujte:

Zoltán Straňovský 
Associate director
Fleishman-Hillard
Tel.: 234 669 509
e-mail: stranovsky@fleishman.com

 

.

O společnosti Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společnost zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí včasných inovací v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky. S centrálou v Holandsku zaměstnává Philips přibližně 118 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. S obratem 24,8 miliard EUR v roce 2012 je Philips vedoucí firmou v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporného osvětlení, domácích spotřebičů a výrobků souvisejících s péči o tělo a ústní hygienu. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter..