Česká republika

Vzhůru do toho a půl je hotovo…

prosinec 4, 2012

Praha – Vánoční svátky, stejně jako následný příchod nového roku, jsou časem, který trávíme se svými rodinami a přáteli a kdy se starosti všedních dní spíše snažíme hodit za hlavu. Nicméně i toto období bohužel jednou skončí a nastává zase běžný režim a s ním spojený úklid. Společnost Philips představuje vybrané sáčkové, bezsáčkové, stejně jako tyčové či ruční vysavače, výkonné pomocníky, se kterými třeba i hned ten novoroční úklid bude hračka.

 

Bezsáčkové vysavače

Bezsáčkový vysavač Philips PowerPro FC8764 s příkonem 2100 W, sacím výkonem 370 W a filtrem HEPA 12 je vybaven technologií Power Cyclone. Ta zajišťuje dokonalé vysávání díky třem vysoce účinným krokům: vzduch proudí do systému PowerCyclone ve velké rychlosti díky přímému a hladkému vstupu, zaoblené vedení zrychluje vzduch směrem nahoru do cyklonové komory, ve vrchní části cyklonu výstupní lopatky efektivně oddělí prach od vzduchu. Funkce ovládání výkonu umožňuje přizpůsobit sací výkon různým povrchům, ať už se jedná o tvrdé podlahy, koberce nebo třeba závěsy, čalounění apod. Hubice AeroSeal zachytí více prahu a chomáčů jedním tahem, protože je vybavena speciálně navrženou plochou. Jemně otevírá koberec a odstraňuje hluboko zapadlý prach. Díky optimálnímu těsnění je prach přepravován do cyklónového vysavače při maximálním průtoku vzduchu. Mezi příslušenství tohoto modelu patří jak štěrbinový nástavec a malá hubice, tak také malý kartáč. Délka napájecí šňůry je 8 m. Orientační maloobchodní cena je 4 999 Kč.

 

Součástí bezsáčkového vysavače Philips EasyLife FC8146 je motor s příkonem 1 400 W s max. sacím výkonem 300 W. Tento model nicméně nabízí stejný výkon jako 2 000 W model, ale má o 20 % nižší spotřebu. Patří do skupiny tzv. green produktů označených Zeleným logem. Tím jsou označovány výrobky, které jsou nějakým způsobem šetrné k životnímu prostředí, přičemž certifikované „zelené“ produkty jsou prověřované nezávislými auditory. Kontrolka indikuje potřebu vyprázdnění nádoby, která má kapacitu 1,7 l. Nádobu lze vyprázdnit skrze dno, a to pouhým stisknutím tlačítka. HEPA filtr zajistí dokonalou filtraci výstupního vzduchu. Kromě univerzální sací hubice je vysavač vybaven i hubicí na tvrdé podlahy, štěrbinovým nástavcem a malou hubicí. Délka napájecí šňůry je 7 m. Orientační maloobchodní cena je 3 299 Kč.

 


 

Sáčkové vysavače

 

Nový vysavač Philips PerformerPro FC9185 s příkonem 2 000 W a max. sacím výkonem 450 W je vybaven AFS mikrofiltrem pro čistší vzduch. Speciálně tvarovaná prachová komora zajišťuje maximální sací sílu i přes postupné zaplňování prachového sáčku. Jeho kapacita je v tomto případě až pět litrů a o stavu naplnění informuje indikátor. Součástí vysavače je Hubice TriActive, která poskytuje 3 čisticí funkce jedním tahem. Hubice je s vysavačem propojena speciálním dvojitým kloubem, který umožňuje neustálý kontakt s podlahou, takže nedochází ke snižování sacího výkonu. Postranní kartáčky umožňují vyčištění nejen rohů a ohybů, ale také úzkých škvír, okrajů podlahových lišt a okolí nožiček nábytku. Velký sací otvor v přední části hubice pohltí velké nečistoty bez nutnosti zvedání hubice. Ve standardní výbavě je dále k dispozici hubice na tvrdé podlahy s jemným kartáčkem, štěrbinový nástavec a malá hubice. Orientační maloobchodní cena je 4 199 Kč. (NOVINKA LISTOPAD 2012)

 

Nový vysavač Philips PerformerPro FC9194 s příkonem 2 200 W je vybaven těsněním HEPA AirSeal s filtrem HEPA 12, který zachytí 99,95 % prachu a je tudíž vhodný i pro alergiky. Maximální sací výkon vysavače Philips PerformerPro FC9194 je 500 W, přičemž speciálně tvarovaná prachová komora zajišťuje maximální sací sílu i přes postupné zaplňování prachového sáčku. Jeho kapacita je v tomto případě až pět litrů a o stavu naplnění informuje indikátor. Součástí nového vysavače Philips PerformerPro FC9194 je sací hubice TriActive+, která zajišťuje trojnásobně vyšší výkonnost při vysávání. Pro použití na koberce je vysavač navíc vybaven Turbo kartáčem, který odstraní o 25 % více chlupů a prachu než hubice klasická. Ve standardní výbavě dále naleznete štěrbinový nástavec, malou hubici a kartáč 2v1. Orientační maloobchodní cena je 4 999 Kč. (NOVINKA LISTOPAD 2012)

 

Tyčové a ruční vysavače

 

Bezšňůrový ruční tyčový vysavač Philips DailyDuo 2v1 (FC6161) s HEPA filtrem je díky kombinaci ručního vysavače s tyčovým ideálním pomocníkem při úklidu podlah i nábytku. Philips DailyDuo  s napětím 16,8 V je bezšňůrový, takže nejste limitováni množstvím zásuvek ani délkou napájecí šňůry. Tento fakt také zjednodušuje vysávání okolo nábytku, zapomeňte také na neustálé vymotávání vysavače z pod nohou židle nebo stolu. DailyDuo je vybaven jedinečným cyklónovým HEPA filtrem. Ten vytváří optimální průtok vzduchu při minimální ztrátě sacího výkonu. Díky dvojnásobnému systému filtrace máte jistotu, že prach a další nečistoty zůstávají uvězněny v zásobníku na prach (0,5 l) a nevracejí se zpět do ovzduší. Uhlazený a štíhlý vysavač DailyDuo je k dispozici ve dvou stylových barvách – ústřicově stříbrná (FC6161/02) a valentýnská červená (FC6161/04), které si skvěle rozumí s interiérem každé domácnosti. Orientační maloobchodní cena je 3 699 Kč.

 

Ruční vysavač Philips FC6142 s napájením 4,8 V je ideálním řešením pro průběžný malý úklid. Navíc je určen i k tzv. mokrému vysávání, tudíž s ním odstraníte během chvilky jakoukoliv rozlitou tekutinu.  Pro delší dobu provozu je vybaven výkonným nabíjecím akumulátorem NiMH, přičemž nabíjení probíhá v plochém podstavci, který je možné ponechat např. na stole či jej umístit na stěnu. Díky přesné hubici dosáhne i do těch nejmenších rohů. Dále je vybaven štěrbinovým nástavcem, kartáčovým nástavcem a stěrkou. Vše můžete jednoduše uložit do nabíjecího podstavce. Pro větší pohodlí během používání lze veškeré příslušenství a schránku na nečistoty mýt v myčce nádobí. Orientační maloobchodní cena je 1 399 Kč.

 

Veškeré vysavače je možné zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči.

 

Pro více informací kontaktujte:

Pavla Pokorná

Consultant

Fleishman-Hillard

Tel.: 777 228 276

e-mail: pokorna@fleishman.com

 

.

O společnosti Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společností zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí inovací. Jako vedoucí společnost v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky propojuje Philips technologie a design s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity“. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 120 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. Obrat společnosti 22,3 miliard EUR v roce 2010 řadí společnost jako vedoucí firmu v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.mediacee-philips.com nebo www.philips.com/newscenter.

.