Česká republika

Philips zachycuje krásy světla pomocí OLED technologií

červen 13, 2012

Společnost Philips představuje Lumiblade Living Shapes, největší komerčně dostupnou světelnou instalaci OLED na světě. Lumiblade Living Shapes je tvořena 72 OLED panely, které obsahují celkem 1 152 Lumiblade OLED. Každý panel je vybaven systémem upevnění click-fit, takže zákazník může snadno kombinovat tolik panelů, kolik chce, a během několika minut vytvořit interaktivní OLED instalaci. Ta je ideální jak pro firemní sídla, salónky, hotelové haly tak pro luxusní bytovou výstavbu.

Philips byl jednou z prvních společností, která ve velké míře zpřístupnila technologii OLED architektům a designérům v podobě OLED panelů různých tvarů a barev, uváděných na trh pod názvem Philips Lumiblade. Kreativní laboratoř Lumiblade Philips v Aachenu v Německu navíc nabízí světelným designerům, výrobcům svítidel a návrhářům příležitost získat praktickou zkušenost s OLED technologií a spolupracovat se společností Philips při vytváření zakázkových OLED řešení.

 

Nový způsob vnímání světla

Philips i nadále pokračuje v posunování hranic výzkumu inovativního osvětlení, a to představením stropního panelu, který znamená novou koncepci využití OLED. Vysoce účinný OLED stropní panel je mimořádně tenké a ploché svítidlo o tloušťce pouze 1 cm. Tento krásný svítící povrch lze využít k vytvoření inspirujícího vnitřního prostředí např. v kancelářích, obchodech nebo domácnostech.

 

O technologii OLED

OLED (Organic Light-Emitting Diodes) představuje další krok vpřed ve vývoji nových světelných zdrojů. Světlo generuje pomocí polovodičů místo používání vlákna nebo plynu. Stejně jako LED, zajišťuje i OLED osvětlení, které je energeticky úspornější, trvanlivější a ekologičtější. Otevírá tak nové možnosti ve způsobech, jak světlo používat a pracovat s ním v oblastech dekorace, designu a zvelebování prostředí nejen ve městech, ale i v domovech, kancelářích, obchodech nebo hotelích. 

 

Jak OLED funguje

OLED technologie je založena na organických polovodičích, zatímco LED tvoří krystaly z anorganického materiálu. Mezi těmito dvěma typy osvětlení jsou ale také rozdíly viditelné pouhým okem. LED jsou třpytivé světelné body - v podstatě miniaturní žárovičky. Na druhé straně OLED jsou dokonale ploché panely, které světlo vyzařují rovnoměrně prostřednictvím celé své plochy. Světlo, které vytvářejí, působí „klidněji“, disponuje větší zářivostí a rozptylem a neoslňuje.

Díky tenkému profilu a plochosti je také možné využít OLED  takovým způsobem, který není u jiného světelného zdroje možný. OLED nenahrazují LED, které mají své vlastní velmi specifické a užitečné způsoby použití. Obě dvě technologie se však v éře digitálního osvětlení velmi dobře doplňují a poskytují různé možnosti.

 

Pro více informací kontaktujte:

Tomáš Kubík
Senior Account Executive
Fleishman-Hillard
Tel.: 234 669 520
e-mail: kubik@fleishman.com

.

O společnosti Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společností zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí včasných inovací. Jako vedoucí společnost v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky propojuje Philips technologie a design s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity“. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 122 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. Obrat společnosti 22,6 miliard EUR v roce 2011 řadí společnost jako vedoucí firmu v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.mediacee-philips.com nebo www.philips.com/newscenter.

.