Česká republika

Philips jmenuje Jiřího Tourka generálním ředitelem pro Českou republiku

červen 5, 2012

Praha – Společnost Philips oznámila jmenování Jiřího Tourka (37) generálním ředitelem Philips Česká republika a ředitelem sektoru Philips Lighting. Tourek nastoupí do své pozice v červnu 2012 a bude zodpovídat za řízení a růst společnosti Philips v České republice s cílem pokračovat v budování společnosti orientované na zákazníky.

 

Jiří Tourek má dlouholeté manažerské zkušenosti na různých postech. Do společnosti Philips přichází ze společnosti Ideal Standard, kde v roli generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko zodpovídal za řízení a rozvoj obchodních aktivit na těchto trzích.

 

Jiří Tourek nahradí v pozici generálního ředitele Arna Krause, který vedl českou pobočku Philips v posledních 9 letech.

Pro více informací kontaktujte:

Zoltán Straňovský     

Associate director

Fleishman-Hillard

Tel.: 234 669 509

e-mail: stranovsky@fleishman.com

 

.

O společnosti Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společností zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí včasných inovací. Jako vedoucí společnost v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky propojuje Philips technologie a design s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity“. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 122 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. Obrat společnosti 22,6 miliard EUR v roce 2011 řadí společnost jako vedoucí firmu v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.mediacee-philips.com nebo www.philips.com/newscenter.

.