Philips a Accenture spolupracují na technologii pro získávání životně důležitých údajů o pacientech pomocí Google Glass

listopad 14, 2013

Andover a New York - Royal Philips (NYSE: PHG AEX: Phia) a Accenture (NYSE: ACN) oznámily vytvoření konceptu, který používá brýle Google Glass pro hledání cest, jak zlepšit účinnost a efektivnost provádění chirurgických zákroků. Propojením Google Glass s řešeními Philips IntelliVue bylo možné přenést data o pacientech do brýlí Google Glass a poskytnout tak lékařům přístup ke kritickým informacím pacientů.

 

Ukázka nového konceptu znázorňuje, jak mohou lékaři pomocí Google Glass současně monitorovat vitální funkce pacienta a zároveň provádět chirurgické zákroky, aniž by museli odvrátit pozornost od pacienta nebo zákroku. Lékaři mohou také monitorovat životní funkce pacienta na dálku nebo požádat pomoc od kolegů v jiných lokalitách.

 

„Skvělé nápady je třeba převést do praktických řešení, která mohou lidé využít," říká Michael Mancuso, generální ředitel Patient Care and Clinical Informatics, Philips Healthcare. "Tento projekt zkoumá, jak mohou lékaři získat lepší přístup ke správným informacím ve správný čas, aby se mohli soustředit na účinnější a efektivnější péči o pacienta. Je to důležitý krok při zjišťování, jak stávající technologie mohou pomoci při zlepšení kvality života pacientů.“

 

Výzkumníci z nově vytvořené laboratoře Philips Digital Accelerator Lab spolupracovali s pracovníky Accenture při výzkumu možností využití Google Glass v klinických podmínkách. Cílem bylo ověřit propojitelnost Google Glass a Philips IntelliVue Solutions a najít další příležitosti pro využití nové technologie ve zdravotních řešeních Philips.
 
„Spolupráce Accenture s Philipsem poukázala na obrovský potenciál přenosných zobrazovacích zařízení ve zdravotnictví, díky kterým mohou lékaři vykonávat svoji práci efektivněji," řekl Paul Daugherty, technologický ředitel společnosti Accenture. "Tento projekt dokazuje možnosti digitálních technologií při změně způsobu, jakým pracujeme a žijeme. Jsme rádi, že jsme společně s firmou Philips mohli tuto vizi zrealizovat."

 

Kromě možnosti pracovat v hands-free prostředí zkoumal projekt možnosti, jak zlepšit předávání informací o pacientech na dálku, nebo v případě, že je lékař na cestě. Současně otevírá cesty k tomu, aby se lékaři mohli soustředit na péči o pacienty a současně získávat aktuální informace o jejich životních funkcích.

 

Další výzkum by se mohl týkat následujících témat:
• Přístup k životním funkcím pacientů téměř v reálném čase
• Schopnost lékařů zobrazovat snímky a další údaje o pacientech odkudkoli v nemocnici
• Přístup k předoperačnímu kontrolnímu seznamu
• Možnost sledování pacienta po zákroku na pooperačním pokoji
• Provádění videokonferencí a konzultací s ostatními kolegy nebo nemocničním personálem
• Nahrávání operace z pohledu operujícího pro účely školení.

Pro další informace prosím kontaktujte:

Zoltán Straňovský
FleishmanHillard
Tel.: 234 669 509
e-mail: stranovsky@fleishman.com

 

.

O společnosti Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společnost zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí včasných inovací v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 116 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. S obratem 24,8 miliard EUR v roce 2012 je Philips vedoucí firmou v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporného osvětlení, domácích spotřebičů a výrobků souvisejících s péčí o tělo a ústní hygienou. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

.

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost manažerského poradenství, technologických služeb a outsourcingu s přibližně 275 000 zaměstnanci, která poskytuje služby svým klientům ve více než 120 zemích světa. Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč všemi průmyslovými odvětvími a podnikovými funkcemi, doplněnými rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, spolupracuje Accenture se svými klienty, aby jim pomohla stát se vysoce výkonnými organizacemi. Ve fiskálním roce, který končil 31. srpna 2013 dosáhly čisté příjmy společnosti 28,6 miliard USD. www.accenture.com.

 

.