Philips nabídne 10 000 ženám mamografické vyšetření zdarma


Společnost pokračuje v celosvětové podpoře iniciativy Breast Cancer Awareness

říjen 8, 2013

Praha – Společnost Philips i v letošním roce podporuje iniciativu Breast Cancer Awareness, jejím cílem je boj proti rakovině prsu. V rámci projektu poskytne na celém světě, především pak v rozvojových zemích, bezplatné mamografické vyšetření 10 000 ženám. Zároveň pomocí růžového osvětlení 100 vybraných lokalit během října upozorní na důležitost prevence této nemoci.

 

Rok 2013 je druhým ročníkem programu Breast Cancer Awareness. Philips připojí své technologie a odborné znalosti k boji proti rakovině prsu.


„Věříme, že inovace by měly být osobní, relevantní a přínosné. To je důvod, proč se naše řešení zaměřují na potřeby a očekávání našich zákazníků po celém světě," říká Frans van Houten, generální ředitel společnosti Philips. „Pomocí programu Breast Cancer

Awareness chceme zdůraznit význam prevence. Jsme také přesvědčeni, že výzkum a inovace mohou změnit svět, pokud jde o včasnou diagnózu, léčbu a prevenci."

 

Philips bude stavět na svých odborných znalostech v oblasti zdravotnictví a podílet se na všeobecném vzdělávání a informování o významu včasné detekce a o způsobech (samo)vyšetření. Philips se také snaží povzbudit svou základnu 115 000 zaměstnanců při získávání finančních prostředků na inovace a podporou mezinárodního výzkumu ve třech renomovaných ústavech v Evropě, Asii a Severní Americe.1

 

Rakovinou prsu je každý rok diagnostikováno přes 1,4 milionů žen. Tato nemoc nejčastěji postihuje ženy po menopauze, nicméně všechny věkové kategorie patří mezi ohrožené. 25 % diagnostikovaných případů připadá na ženy mladší 50 let.

 

Mamografie patří mezi nejspolehlivější metody včasné detekce. Podle studií touto metodou lze identifikovat nádory 3 roky předtím, než jsou citelné hmatem, a tím významně zvýšit šanci léčby. V případě včasné diagnostiky je pravděpodobnost přežití nemoci v následujících 5 letech 98%.

Pro další informace prosím kontaktujte:

Zoltán Straňovský
FleishmanHillard
Tel.: 234 669 509
e-mail: stranovsky@fleishman.com

.

O společnosti Royal Philips

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) je společnost zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí včasných inovací v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky. S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 116 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. S obratem 24,8 miliard EUR v roce 2012 je Philips vedoucí firmou v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporného osvětlení, domácích spotřebičů a výrobků souvisejících s péčí o tělo a ústní hygienou. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

.