Péče o matku a dítě
Péče o matku a dítě
Philips AVENT - Thinking about breastfeeding

Úvahy o kojení

V této fázi těhotenství je přirozené představovat si, jak si děťátko přinesete domů, a uvažovat o tom, jak se o něj budete starat. 

Philips AVENT - Thinking about breastfeeding

Začínáme

Osvojit si kojení může být náročné – pomoci vám s tím mohou zdravotní sestry, laktační poradkyně i kamarádky. Při úvahách o kojení bychom vám rádi nabídli i následující tipy, které vám to všechno trochu usnadní:

  • Dbejte na své pohodlí

    Noste pohodlnou podprsenku na kojení a používejte do ní prsní vložky – možná vám mléko nikdy odtékat nebude, ale čistě pro všechny případy se prsní vložky hodí. Jako oporu si také možná oblíbíte polštář na kojení, se kterým se usadíte do pohodlné polohy.

  • Kojte brzy a často 

    Aby mělo kojení co největší šanci na úspěch, doporučuje světová zdravotnická organizace začít kojit do hodiny od narození dítěte a na začátku kojit vždy, když je to třeba, tedy kdykoli dítě chce napít, ve dne nebo v noci. 

  • Je dobré znát své možnosti 

    Kojení nemusíte chápat ve smyslu „všechno nebo nic“. Pokud se chystáte vrátit do zaměstnání, můžete zvolit možnost odsávání mléka a v kojení pokračovat, když jste s dítětem.

Informace uvedené v těchto článcích mají pouze všeobecný charakter a nemohou nahrazovat odborné rady lékaře. Pokud máte vy, vaše rodina nebo vaše dítě vážné nebo dlouhodobé příznaky či obtíže nebo potřebujete radu lékaře, vyhledejte prosím odbornou lékařskou pomoc. Společnost Philips Avent neodpovídá za žádné škody, které mohou vzniknout v souvislosti s informacemi zde uvedenými

Příbuzné výrobky

Související rady