Péče o matku a dítě
Péče o matku a dítě
Philips AVENT - Nesting and preparing for your baby

Příprava na porod

Cítíte potřebu připravit všechno na příchod děťátka? Zřejmě vám instinkty velí, že máte „budovat hnízdo“. Pokud se chcete pustit do výzdoby pokojíčku a začít nakupovat, přinášíme vám pár tipů pro začátek. 

Philips AVENT - Nesting and preparing for your baby

Prostor pro nápady a snění

Skvělým místem, kde můžete ukládat barevná schémata a nápady na výzdobu, je vizuální nástroj Pinterest. Nebo můžete začít vystřihovat obrázky pro inspiraci z časopisů o bydlení a dětech a lepit si je na čtvrtky.

Úložné prostory a přebalovací pulty

Děti jsou sice malé, ale potřebují toho spoustu! Stohy plenek, žínek na otírání úst, rezervní přikrývky, tílka i dupačky je třeba někam uložit. Kromě komod a skříněk se dají pořídit i přebalovací pulty nebo stolky a kolébky nebo postýlky. Výběr může být neuvěřitelně široký. Abyste získala představu o tom, co je třeba do dětského pokojíčku pořídit, ptejte se přátel a rodiny, jaké vybavení bylo opravdu užitečné.

Bezpečnostní normy

Ke každému kusu vybavení, který domů pořídíte, si čtěte hodnocení a recenze. Pokud kupujete nábytek z druhé ruky nebo vám někdo daruje použité věci, zajímejte se o možnost zboží vrátit a pamatujte, že bezpečnostní standardy se časem mění. Například spouštěcí postranice u starších kolébek mohou představovat riziko uškrcení a ozdobné výztuže postýlek chránící proti nárazu zase riziko udušení.   

Zvedání těžkých věcí přenechte jiným

Během těhotenství se vám uvolňují klouby a šlachy – tělo se tím připravuje na porod. Znamená to, že jste náchylnější k poranění, zejména v oblasti beder a kolen. Těžké věci by za vás měli zvedat a vytahovat druzí.

Netoxické nátěry

Působení škodlivých výparů z nátěrů a maleb v domácnosti je nejlepší se vyhnout, pokuste se tedy najít barvy, které jsou netoxické a bez chemikálií. 

Informace uvedené v těchto článcích mají pouze všeobecný charakter a nemohou nahrazovat odborné rady lékaře. Pokud máte vy, vaše rodina nebo vaše dítě vážné nebo dlouhodobé příznaky či obtíže nebo potřebujete radu lékaře, vyhledejte prosím odbornou lékařskou pomoc. Společnost Philips Avent neodpovídá za žádné škody, které mohou vzniknout v souvislosti s informacemi zde uvedenými.

Příbuzné výrobky

Související rady