Péče o matku a dítě
Péče o matku a dítě
Philips AVENT - Comforting your baby

Klid pro vaše dítě

Prořezávání zoubků, kolika a změny spánkových vzorců dítěte: to vše může být na vině, když je dítě neklidné. Vy mu ale můžete jednoduše pomoci – čtěte naše jednoduchá řešení, abyste mu mohla osušit slzičky.

Philips AVENT - Comforting your baby

Tulení

Přiviňte dítě těsně k sobě, mluvte na ně tichým hlasem a jemně mu masírujte zádíčka. Děti se moc rády mazlí a často prostě chtějí být jen ve vaší blízkosti.

Tiché zvuky

Je možné, že se vašemu dítěti nelíbí hlasité zvuky? Zkuste nějaký stálý, rovnoměrný zvuk či šum, ve kterém nevítaný rámus zanikne. Můžete zkusit jemné bzučení větráku, pustit sprchu nebo přehrávat zvuky z nějaké aplikace – oblíbený je často tlukot srdce, který děťátku připomene dobu, kdy bylo ještě v děloze.

Pohyb

Děti milují pohyb a právě malý pohyb někdy dokáže velké věci, když chcete, aby si děťátko odpočinulo. Zkuste se procházet a dítě přitom nosit, tlačit dítě v kočárku nebo se projet autem s dítětem připoutaným v autosedačce. 

Sání

Sání představuje vyzkoušenou a skutečnou metodu, jak dítě ukonejšit – ať už saje z prsu nebo z láhve, saje váš prst nebo šidítko. Pamatujte, že by se dítě nemělo překrmit: vedlo by to k bolesti bříška a dalším potížím.

Úleva při prořezávání zoubků

Pokud vaše dítě sliní víc než obvykle, je pravděpodobné, že ho trápí bolest prořezávajících zoubků. Nabídněte mu kousací kroužek nebo masírujte dásně, abyste dítěti trochu ulevili.

Informace uvedené v těchto článcích mají pouze všeobecný charakter a nemohou nahrazovat odborné rady lékaře. Pokud máte vy, vaše rodina nebo vaše dítě vážné nebo dlouhodobé příznaky či obtíže nebo potřebujete radu lékaře, vyhledejte prosím odbornou lékařskou pomoc. Společnost Philips Avent neodpovídá za žádné škody, které mohou vzniknout v souvislosti s informacemi zde uvedenými.

Příbuzné výrobky

Související rady

Baby food allergies

Baby food allergies

Sterilizing feeding equipment

Sterilizing feeding equipment