Péče o matku a dítě
Péče o matku a dítě

Skladování odsátého mléka

Odsáté mléko udržujte čerstvé uložením do sterilizovaných lahví na krmení. Lahve na krmení Philips Avent se všechny dodávají s bezpečným uzávěrem, který pomůže udržet mléko čerstvé a skladování odsátého mléka je pak jednoduché.  

Jak dlouho odsáté mléko vydrží?

Odsáté mléko lze uchovávat v chladničce až 24 hodin nebo v mrazáku až 3 měsíce. Uložte jej do přihrádky chladničky raději než do dveří, aby si uchovalo konstantní teplotu. 

Po rozmrazení lze odsáté mléko skladovat v chladničce až 12 hodin. Můžete také použít jednorázové pohárky na skladování mléka, nezapomeňte je však označit datem, abyste věděli, kdy se mléko odsávalo.

Nikdy nepoužívejte mikrovlnnou troubu

K rozmrazování nebo ohřívání odsátého mléka nikdy nepoužívejte mikrovlnnou troubu, protože by se dítě mohlo popálit o horká místa. 

Veškeré mléko, které po každém krmení zůstane v lahvi, se doporučuje vyhodit.

Philips AVENT - Storing expressed milk

Informace uvedené v těchto článcích mají pouze všeobecný charakter a nemohou nahrazovat odborné rady lékaře. Pokud máte vy, vaše rodina nebo vaše dítě vážné nebo dlouhodobé příznaky či obtíže nebo potřebujete radu lékaře, vyhledejte prosím odbornou lékařskou pomoc. Společnost Philips Avent neodpovídá za žádné škody, které mohou vzniknout v souvislosti s informacemi zde uvedenými.

Příbuzné výrobky

Související rady

Výhody odsávání

Výhody odsávání

Přechod od kojení ke krmení z láhve

Přechod od kojení ke krmení z láhve